Praūžė pirmasis tarptautinis menų festivalis „Art Kaunas”.


Praėjusį savaitgalį Kauno Žalgirio arenoje startavo pirmasis tarptautinis menų festivalis „Art Kaunas”. Festivalyje dalyvavo 33 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ir Indijos. Šių metų menų festivalis skirtas vizualiems menams. Didžiuosius „ready made“ objektus pristatė „Nester custom art gallery“ iš Rygos. Šios metalo skulptūros-objektai  sulaukė didžiausio lankytojų  dėmesio. Festivalio metu buvo siekiama pristatyti meno žanrų bei stilistikų įvairovę, dėmesys buvo skiriamas kiekvienam tarptautinio menų festivalio „Art Kaunas” dalyviui. Gyvai vyko festivalio dalyvių prisistatymai: autoriai dalijosi savo patirtimi bei kūrybinio proceso detalėmis. Buvo tikra, jauku ir nuoširdu.

Į festivalio programą įtraukėme dalyvio  0x0.art pranešimą „Įdarbinkite“ savo kūrybą! Tai naujas sprendimas reprodukcijų sertifikavimui ir platinimui. Festivalio svečiai turėjo galimybę dalyvauti atviroje diskusijoje. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas 0x0.art stilinga dėžute, kurioje yra raktas  skirtas atrakinti virtualias duris į dirbtinio intelekto paveikslų kūrimo modulį. Vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose tiek lankytojai, tiek festivalio dalyviai galėjo išbandyti piešimą dirbtinio intelekto pagalba.

Nuotaiką praskaidrino Rūtos Remeikės paskaita „Po kokiomis žvaigždėmis gimsta menininkai?“ Kiekvienas galėjo susitapatinti su žymiausiais pasaulio dailininkais.

Visi žavėjosi ir bliuzo karalienės Arinos pristatytais kūriniais. Pati išradusi specialią pynimo techniką, autorė kuria papuošalus, kuriuos inspiravo muzika.

Vakaro metu pristatyta poetės Gulbės ir eksperimentinės tapybos kūrėjos Gabrielės Kuizinaitės kartu sudaryta ir išleista knyga „Miražai“. Knygoje kiekvienam menininkės paveikslui parašytas ketureilis. Dalis  darbų iš ciklo „Beržų pašvaistė“ buvo pristatyta „Art Kaunas“ festivalio metu.

Daug intrigų sukėlė geriausio festivalio kūrinio rinkimas. Šiemet išrinkti geriausią kūrinį turėjo patys festivalio dalyviai, savo balsą atiduodami favoritui.  Tarptautinio menų festivalio „Art Kaunas“ 2023 konkurso  geriausiu kūriniu buvo išrinktas menininko iš Panevėžio Ričardo Pelecko didelio formato tapybos darbas „Orkestro repeticija“.  Prizą autoriui įteikė „Art Kaunas“ festivalio rėmėja „Kvepalų ministerijos“ savininkė Evelina Jankauskienė.


Daugiau įamžintų akimirkų „Art Kaunas“ festivalio gerbėjai ir dalyviai gali rasti puslapyje www.artkaunas.lt „Art Kaunas“ festivalio dalyviai atsisveikina su savo gerbėjais iki kitų metų.

Tarptautinio menų festivalio „Art Kaunas“  organizatoriai

2023 metų rugsėjo 29-30 dienomis Kauno +algirio arenoje vyks pirmasis tarptautinis Art Kaunas menų  festivalis. Festivalio metu savo kūrybą pristatys menininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Festivalis vyks Kauno Žalgirio arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50) . Tai pirmasis tarptautinis  Art Kaunas menų festivalis, kuriame pristatomas lietuvių menininkų ir  įvairių šalių menas ir suteikiama galimybė įsigyti kūrinius be galerijos antkainio. Tarptautiniame Art Kaunas menų festivalyje dalyvaus 33 menininkai iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių. 

Geriausio meno kūrinio rinkimas taps tradicine festivalio programos dalimi. 

Tarptautinio Art Kaunas festivalio naujienas sekite festivalio tinklalapyje www.artkaunas.lt